illetékek

Mi és hogy változott a 2016-os illetéktörvény szerint?

2016-ban nincs költsége az illetéktörvény szerint a személyi igazolványnak, sem a lakcímkártyának. Az illetéktörvény mellékleteiben történt változás 2016-ban. Az illetékekről szóló törvény tartalmazza a vagyon bármi…
Építési engedély

Építési engedély nem kell, de…

Építési tervező kell az engedély helyett az építkezésekhez A csok és az 5 százalékos ingatlan-áfa bevezetésével egyidejűleg az év elejétől lazultak az építkezésekre vonatkozó hatósági szabályok is. Úgy tűnik azonban,…
gyermek elhelyezés

Kinél legyen a gyerek?

A szülői felügyeleti jog és a gyermekelhelyezés válás előtt és után Korábbi elnevezés szerint a gyermek elhelyezéséről - új terminológiával a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról - egy kapcsolat, vagy egy házasság…
albérlet

Az albérlők jogai és kötelezettségei

A 2013-ban hatályba lépett polgári törvénykönyv (Ptk.) felülvizsgálatát is javasolni fogja a kormány az Országgyűlésnek a tavaszi ülésszakon. A Ptk. felülvizsgálatával kapcsolatban kiderült, hogy a polgári jogi kódexben…
szülői elidegenítés

A szülői elidegenítés – és amit tehet ellene…

Bárki, aki a saját bőrén megtapasztalta vagy szemtanúja volt annak, ahogyan egy gyermek nyíltan visszautasítja azt a szülőjét, akivel korábban kölcsönösen szerették egymást, aki gondoskodott róla, meg fogja érteni mennyire…
ingatlan

Új ingatlant vásárol?

Ezekre okvetlen figyeljen! Az utóbbi hónapokban ismét fellendült az ingatlanvásárlási és építési kedv. Azonban sok a buktató is, és nagy bajba is kerülhet, ha nem figyel az apró részletekre is. Most olyan tanácsokat osztok…
gyermek elhelyezés

Amit a szülői felügyeleti jogról tudni kell!

Gyermekes családoknál a válás kisebbik része a válás kimondása, ennél nagyobb falat a gyermekek elhelyezése és felügyeleti joga… Az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat olvashatja itt.   A szülői felügyeleti…

Tippek biztonságos ingatlanvásárláshoz

Milyen buktatók lehetnek az új(építésű) ingatlanok vételekor? A CSOK-nak köszönhetően egyre többen szeretnének lakást, házat venni vagy építeni. Köztük félkész vagy új ingatlanokat is. Az alábbiakban arról olvashatnak,…
felügyeleti jog

Ki miről dönthet, és hol lakjon a gyerek válás után?

A szülői felügyeleti jog megosztása Mivel a régi családjogi törvényben meghatározott gyermekelhelyezés intézménye nagyon nehezen volt összehangolható a szülői felügyeleti jog fogalmát alkalmazó uniós jogszabályokkal, ezért…
öröklés illetékmentesen

Öröklési illetékmentesség

Így kaphat 100% kedvezményt… Abban az esetben, ha az adott vagyonszerzés a fenti szabályok alapján az öröklési illeték hatálya alá esik, még nem feltétlenül jár együtt illetékfizetési kötelezettséggel. Figyelemmel…

Újdonságok a gyermektartásdíj megállapításában

Az új polgárjogi törvénykönyvvel lépő családjogi törvény a gyermektartásdíj vonatkozásában számos módosítást eszközölt, a régi szabályokat pontosítja, kibővíti és igyekszik a mai kor igényeinek megfeleltetni. A legtöbb…
Építési engedély

Építési engedély helyett elég a bejelentés?

Lakóépület építésének egyszerű bejelentése 2016. január 1. napjával ismét nagyívű jogszabályváltozások lépnek hatályba az építésügyben. Ezúttal a bürokráciacsökkentés elvét szem előtt tartva az építésügyi…

Minden, amit a CSOKról tudni érdemes

Kérdezz – felelek… A Családok Otthonteremtési Kedvezményeivel kapcsolatban a sajtóban szinte minden megjelent már, problémát okozhat azonban, hogy mindenki megtalálja a számára fontos részletes információt. Ebben segítünk…
jó válás titkai

A jó válás titkai

Tippek válás előtt állóknak… A válás minden résztvevőt erősen megterhel – és nemcsak 1-2 hónapig, hanem néha akár évekig is. Különösen akkor, ha az elején a felek több rossz döntést hoztak, nem kellő körültekintéssel…
válás

HOGYAN válasszon JÓ VÁLÓPERES ügyvédet?

A válás önmagában is nagyon megterhelő és minden szempontból nehéz dió. Sok esetben igen nagy a tétje is, mert akár a gyermekelhelyezés, akár a közös vagyon és a lakás szempontjából sorsdöntő, nem ritkán váratlanul kedvezőtlen…